Osocze i fibryna

Czym są: osocze (PRP) i fibryna (I-PRF)?
PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to krwiopochodne materiały autologiczne, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Stanowią koncentraty płytkowe mające szereg czynników przyspieszających angiogeneze czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych i budowę nowych komórek.
Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najbardziej naturalnych terapii i posiada szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Zawarte w nim czynniki wzrostu wspomagają namnażanie komórek macierzystych i pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu.
Zabiegi osoczem doskonale sprawdzają się w ramach zabiegów regeneracji, rewitalizacji skóry oraz w celu opóźnienia procesu starzenia.
W podobny sposób jak osocze, bo z krwi pacjenta, uzyskuje się dodatkowy składnik czyli fibrynę, która po podaniu do tkanek miękkich powoli łączy się tworząc naturalną, trójwymiarową sieć. Stanowi ona podstawę procesów naprawczych. Zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki temu powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu, uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące i regenerację.
Efekty zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny
Połączenie tych dwóch specjalnie spreparowanych materiałów (osocza + fibryny) powoduje zwiększenie siły działania obu czynników co zapewnia silniejsze i długotrwałe efekty terapii takich jak:
• głęboka regeneracja skóry (poprawa kolorytu, nawilżenia, napięcia skóry)
• redukcja zmarszczek
• profilaktyka i leczenie łysienia
Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym z fibryną?
• Podczas konsultacji z kosmetologiem, który posiada kwalifikacje do wykonania zabiegu, ustalana jest indywidualna terapia.
• Wykwalifikowana pielęgniarka pobiera krew pacjenta z żyły w zgięciu łokciowym w pozycji siedzącej lub leżącej dla komfortu pacjenta. Następnie, w specjalistycznej wirówce odwirowywana jest krew i uzyskiwana frakcja wg zaplanowanej terapii.
• Po kilku minutach rozpoczyna się główny etap zabiegu, czyli podanie pozyskanego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanek miękkich wymagających regeneracji.
• Tuż po zabiegu mogą być widoczne malutkie liczne uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady te ustąpią stopniowo w ciągu kilku godzin od zabiegu.
• Cały zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym tzn 20 minut przed zabiegiem na miejsca poddane zabiegowi nałożony jest krem znieczulający.

Pielęgnacja ciała
1.Karboksyterapia, to nowatorski zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla.
Ważną informacją jest, iż podawany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Wskazania do karboksyterapii:
cellulit,
rozstępy,
brzuch, pośladki, uda, kolana, ramiona – redukcja tkanki tłuszczowej,
zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
wiotkość skóry na ramionach,
brak elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu,
opadające powieki,
cienie i worki pod oczami,
wzmocnienie cebulek włosów – ograniczenie wypadania włosów,
zaburzenia krążenia – zimne dłonie i/lub stopy,
blizny,
idealny zabieg po liposukcji.
W momencie iniekcji gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, rozszerza naczynia krwionośne a dzięki temu poprawia odżywienie i dotlenienie tkanek. Podawany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, powstają nowe, drobne naczynia krwionośne, więc skóra staje się biologicznie młodsza i silniejsza.
Karboksyterapia pobudza naturalne procesy, które często są uśpione w naszym organizmie, ze względu na starzenie się, nieprawidłowy styl życia, odżywiania, brak aktywności fizycznej. Karboksyterapia wywołuje lekki i krótkotrwały stan zapalny, który uruchamia produkcję kolagenu i elastyny. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta.

Kriolipoliza

CoolTech – najskuteczniejsze nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej – kriolipoliza
Problem z tkanką tłuszczową i cellulitem dotyczy wielu osób. Nawet młode kobiety, często pomimo braku nadwagi, poszukują skutecznych sposobów na poprawę wyglądu swojego ciała.
CoolTech to najnowsze urządzenie medyczne renomowanej firmy CoCoon Medical przeznaczonym do całkowicie nieinwazyjnego usuwania tłuszczu, za pomocą niskiej temperatury. To nie tylko znakomite rezultaty, ale również trwały efekt, widoczny już po pierwszym zabiegu. Co więcej, jest to zabieg wykonywany urządzeniem medycznym, kompletnie bezbolesny i niewymagający żadnego wysiłku czy długotrwałych przygotowań. Rezultaty porównywalne z liposukcją chirurgiczną.

DLA KOGO JEST ZABIEG KROILIPOLIZY CoolTech?

Kriolipoliza CoolTech to niemalże idealny zabieg dla każdego klienta, któremu zależy na efektywnym wymodelowaniu sylwetki. Znakomicie sprawdza się przy redukcji tkanki tłuszczowej, czy też cellulitu w takich istotnych dla sylwetki miejscach jak brzuch, uda albo tzw. boczki. Zabieg w naszym gabinecie w Legnicy wykonywany jest zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Około 2-3 dni przed zabiegiem należy zwiększyć ilość wypijanej wody do 2-3 l, aby pobudzić układ limfatyczny. Należy również unikać ciężkostrawnego jedzenia, picia kawy, spożywania alkoholu, ponieważ te czynniki obciążają prace wątroby. Aby przygotować ciało na zabieg zalecane jest przez naszych specjalistów wykonanie drenażu limfatycznego Endetmologia LPG.
Pamiętaj że nie należy opalać miejsca poddawanego zabiegowi około 2 tygodnie przed zabiegiem kriolipolizy.

PRZEBIEG ZABIEGU KRIOLIPOLIZY COOLTECH
Zabieg poprzedzony jest konsultacją z naszym specjalistą ds. modelowania sylwetki, na której wyjaśnia się istotę zabiegu, wykluczamy przeciwwskazania oraz dokonuje pomiaru grubości tkanki tłuszczowej.
Na miejsce zabiegowe przykładana jest specjalna membrana przeciwodmrożeniowa z żelem, która chroni naskórek przed odmrożeniem, jednocześnie ograniczają ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia. Na tak przygotowany obszar przykładana jest głowica chłodząca.
Intensywne podciśnienie zasysa skórę oraz tkanki podskórne. Jak już wspomnieliśmy, zasysanie tkanki jest bardzo istotne, gdyż zwiększa krążenie krwi, a co za tym idzie, usprawnia przebieg całego zabiegu. Dwa generatory znajdujące się w urządzeniu szybko schładzają tkanki do odpowiedniej temperatury od -6 do -8 stopni Celsjusza, która następne utrzymywana jest przez około 60 minut. Działanie to wywołuje miejscowy stan zapalny, gdzie dochodzi do selektywnego uszkodzenia komórek tłuszczowych (adipocytów), bez uszkodzenia otaczających tkanek skóry właściwej. Zostają one wydalone z organizmu w przeciągu następnych 6-12 tygodni.

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.

  • Powstrzymuje wypadanie włosów
  • Jest skuteczny w walce z alopecją
  • Przyspiesza odrost włosów
  • Pogrubia i zagęszcza włosy
  • Rewitalizuje mieszki włosowe
  • Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

Efekty terapii

Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny, znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Zawsze powinny być indywidualnie dobierane do każdego pacjenta.
Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach:

  • liftingu
  • antyoksydacji
  • nawilżenia