Medycyna estetyczna - botoks itp.


 

  dr Grzegorz Markowicz

 

 

 

 • LIPOLIZA

 

 • BOTOKS

 

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Anna Jałoszyńska

 

 • KWAS HIALURONOWY

 

 • Bruzdy nosowo-wargowe 800zł
 • Zmarszczki poniżej kącików ust tzw. marionetki 600zł
 • Zmarszczki na policzkach 800zł
 • Lwia zmarszczka 500zł
 • Powiększanie ust:
  - jedna warga - 500 zł
  -dwie wargi - 800 zł

SCULPTRA

- 1. i 2. zabieg ............................................................... 1 400 zł
- 3. zabieg .....................................................................1 000 zł

BOTOKS (kurze łapki, lwia zmarszczka, gładzizna czoła)

- 1 region ........................................................................450 zł
- 2 regiony ......................................................................800 zł
- 3 regiony ......................................................................1000 zł

Nietypowe okolice injekcji Botoksu

- zmarszczki palacza ...................................................... 300 zl
- zmarszczki na powiece dolnej ( pod gałką oczną) ..........300 zł
- uniesienie kącików ust ................................................250 zł
- leczenie zgrzytania zębami (mięsień żwacza) ............... 600 z

 

MEZOTERAPIA

- skóra twarzy, szyja, dekolt dłonie 400 zł za 1 okolicę ( trzeci zabieg 250 zł)
- mezoterapia skóry głowy (1 ampułka) ..........................300 zł
- przeciwcelulitowa (1 ampułka) .................................... 300 zł
- przeciwrozstępowa (1 ampułka) ...................................300 zł

 

LIPOLIZA

- podbródek (1 zabieg) ....................................................250 zł
- pachy, talia, brzuch, uda, bryczesy, kolana (1 ampułka) .. 90zł

Zapraszamy do kontaktu z nami!

Sculptra

Sculptra to innowacyjny i niezwykle skuteczny zabieg likwidujący zmarszczki i poprawiający owal twarzy. Jako lekarz medycyny musze przyznać że przemawia do mnie i przekonuje mnie filozofia tego zabiegu. Jest to jedyny zabieg stosowany w medycynie estetycznej w którym możemy uzyskać efekt napięcia skóry podobny do liftingu.

Podawanie kwasu polimlekowego po skórę powoduje wytwarzanie tkanki łącznej unoszącej zmarszczkę oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Przez co dochodzi do jejpogrubienia od 4 do 8 mm. W ten sposób jesteśmy w stanie skorygować i powstrzymać objawy starzenia się twarzy polegające na zaniku tkanki podskórnej, zaniku owalu twarzy czy zapadaniu sie skroni.

To właśnie efekt pogrubienia skóry i odtworzenia objętości powoduje efekt liftingu wypłycając zmarszczki i poprawiając znacznie wygląd okolic fałd nosowo- wargowych, doliny łez czy tzw „chomików".

Zabieg ten jak żaden inny znosi nie tylko objaw ale usuwa przyczynę powstawania zmian na naszej twarzy.

Preparat Sculptra może być tez stosowany do zniesienia wiotkości i uelastycznienia skóry na podbródku, szyi, dekolcie,brzuchu czy np. w okolicy kolan. Bardzo dobre wyniki uzyskujemy przy odmładzaniu skóry dłoni.

Zabieg polega na podaniu w warstwę podskórną wodnej zawiesiny kwasu polimlekowego. Zabieg nie jest bolesny ale do poprawienia komfortu stosuje znieczulenie miejscowe kremem Emla. Preparat Sculptra to związek całkowicie bezpieczny, nie wywołujący alergii i ulegający biodegradacji.

Bardzo dużym plusem jest fakt ze efekty zabiegu utrzymują się przez 2-3 lata. Przeważnie do zadawalającego efektu wystarczy wykonać 2 zabiegi w odstępie co 4-6 tygodni. W niektórych przypadkach korzystne jest wykonanie 3 zabiegu.

W ostatnich latach pojawiły się doniesienia o powstających guzkach pod skórą. Jestem lekarzem wykonującym te zabiegi standardowo i nie spotkałem się osobiście z takim problemem. Uważam, że może to być wynik zbyt płytkiego podania preparatu lub niedostatecznego masażu skóry. Własnie masaż twarzy jest bardzo ważnym postępowaniem przez 7 dni po zabiegu. Pozwala to na równomierne rozprowadzenie preparatu. Unikamy w ten spsób nagromadzenia sie leku w miejscach gdzie mogą spłynać grawitacyjnie.

Pomijając te aspekty proszę pamiętać ze niezwykle ważnym jest to żeby zabiegi te wykonywał lekarza przeszkolony przez producenta, posiadający certyfikat i jak największe doświadczenie.

Botoks

Znane nam wszystkim gesty marszczenia brwi, uśmiechania się są spowodowane napięciem odpowiednich mięśni mimicznych. To właśnie ich napięciu i skurczom "zawdzięczamy" powstawanie zmarszczek na naszej twarzy. Z upływem lat zmarszczki te pogłębiają się i nadają zmęczony lub smutny wyraz. Ma to bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, pewność siebie w życiu osobistym i zawodowym. Na szczęście od kilkunastu lat znane są metody poprawiania naszego wyglądu. W tym celu wykorzystujemy działanie toksyny botulinowej ( Botox). Ta substancja stosowana w medycynie w bardzo małych ( całkowicie bezpiecznych) stężeniach ma właściwości blokowania ( porażania) nerwów odpowiedzialnych za napięcie mięśni. W ten sposób mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek zmniejszają swoje napięcie powodując wygładzenie skóry. Zabieg polega na podaniu bardzo cienką igłą niewielkich ilości botuliny w określone miejsca na twarzy ( zwykle w 2-4 punktach). Trwa to zwykle 5-10 minut i jest praktycznie niebolesne. Większość pacjentów porównuje to do ugryzienia komara. Przez kolejne kilka dni botulina przenika do sąsiadujących mięśni powiększając obszar swojego działania.

Efekt jest widoczny po 7 – 10 dniach i utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Zabieg ten jest praktycznie całkowicie bezpieczny dla pacjenta, a ewentualne powikłania mają zawsze przejściowy charakter. Najlepsze i spektakularne efekty otrzymujemy przy korekcji:

kurzych łapek czyli zmarszczek wokół oczuzmarszczek na czolelwiej zmarszczki czyli bruzdy między brwiam

Jestem świadomy że te zabiegi wzbudzają u wielu osób dużo kontrowersji. Na pewno macie Państwo wiele pytań i wątpliwości. Dlatego zapraszam na bezpłatne konsultacje. W czasie spotkania chętnie odpowiem na wszystkie pytania, wyjaśnię możliwości i rodzaje wykonywanych zabiegów. Tylko w czasie bezpośredniej rozmowy możemy wspólnie zastanowić się czy tego typu zabiegi przyniosą oczekiwane przez Państwa rezultaty. Zapraszam też do zapoznania się z pełną ofertą naszego gabinetu ( wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, lipoliza czy lub wykonanie makijażu permanentnego). Wszystkie te zabiegi mogą umożliwić poprawę wyglądu.

Dlaczego nie mielibyście Państwo wykorzystać postępów w medycynie odmładzając swoją twarz, odzyskując dobre samopoczucie, pewność siebie, zwiększając atrakcyjność dla partnera?

Zapraszam do gabinetu. Posiadane doświadczenie daje Państwu gwarancje, że zabieg bedzie wykonany poprawnie i zminimalizujemy możliwość wystąpienia niepożądanych objawów.

Wypełnianie zmarszczek

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpił bardzo szybki rozwój metod poprawiających wygląd twarzy przez wygładzanie zmarszczek, poprawę kształtu ust czy tez unoszenia ich kącików.

Jedną z tych metod jest stosowanie substancji wypełniającej bruzdy i zmarszczki. W medycnie estetycznej stosujemy praktycznie tylko usieciowany kwas hialuronowy. Preparaty polimerowe są bardzo rzadko stosowane ze względu na występujące odległe powikłania.

Na rynku są dostępne liczne preparaty m.innymi Surgiderm, Restylane, Perfecta. Osobiście nie widze bardzo dużych różnic w ich stosowaniu. Trwałość wyników jest porównywalna . Czas po jakim materiał ulega bioabsorbcji ( biologicznej degradacji i wchłonięciu) wynosi od 7 do 15 miesięcy ( średnio 9-11 miesięcy).

Stabilizowany kwas hialuronowy, związek występujący również w przyrodzie nie wywołujący praktycznie żadnych reakcji alergicznych czy immunologicznych. Podstawowa i najważniejsza własność kwasu hialuronowego, pozwalająca na wydłużenie efektów nawet do 15 miesięcy to zdolność wiązania wody.

Preparat podany śród lub podskórnie wypełnia zmarszczkę. Z biegiem czasu jego objętość stopniowo zmniejsza się ale wtedy właśnie zdolność wiązania wody utrzymuje stałą objętość żelu i powoduje trwalsze wypełnienie zmarszczek. W ten sposób efekty kosmetyczne utrzymują się dłużej i zabieg można powtarzać rzadziej.

Zabieg jest krótkotrwały i mało bolesny. Często wystarczy zastosować maść znieczulającą. Efekty są widoczne natychmiast, choć bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się przez kilka dni obrzęk w miejscu podania lub niewielki krwiaczek.

Kwas hialuronowy stosujemy przede wszystkim do korekty głębokich bruzd nosowo- wargowych, unoszenia kącików ust czy korekty ich kształtów lub do wyplucenia zmarszczekmiędzy brwiami.. Zastosowanie tego preparatu daje bardzo dobre i szybkie efekty. Jednak jego rodzaj i zakres wymaga dokładnego omówienia z lekarzem tak aby końcowy efekt był zgodny z oczekiwanym przez pacjenta.

Dlatego zapraszam Państwa na bezpłatne konsultacje w czasie których będę mógł wyjaśnić wszelkie wątpliwości i wspólnie zastanowimy się nad zakresem zabiegu. Proszę również o zapoznanie się z innym zabiegami oferowanymi w gabinecie (zastosowanie botuliny,mezoterapia,lipoliza, makijaż permanentny). Wszystkie one pozwalają na poprawę wyglądu naszej twarzy, powodując ze uzyskuje ona młodszy, wypoczęty i atrakcyjniejszy wygląd.

Modelowanie ust

Na zabiegi te mogą się decydować ludzie starsi i młodsi. Najczęściej zabiegi te dotyczą poprawy konturu ust lub powiększenie czerwieni wargowej. Często można skojarzyć te zabiegi z korektą uniesienia kącików ust lub wypełnienia drobnych zmarszczek wokół ust (zmarszczki palacza).

Oprócz zmiany kształtu uzyskujemy efekt nawilżenia i zwiększenia objętości czerwieni wargowej.

Do tych zabiegów wykorzystujemy usieciowany kwas hialuronowy, który podajemy w obręb czerwieni wargowej. Zwykle wystarcza znieczulenie miejscowe kremem. Efekty utrzymują się przez okres 8-12 miesięcy. Po zabiegu zwykle przez kilkanaście godzin może się utrzymywać niewielki obrzęk lub dolegliwości bólowe niewymagające leczenia.

W mojej praktyce zabieg taki wykonuję jedno- lub dwuetapowo.

Zabieg jednoetapowy dotyczy najczęściej pacjentek, które przychodzą po raz kolejny. Wiedzą, czego się spodziewać jak i ja znam oczekiwania pacjentki. Wykonuje zabieg wiedząc że będzie on zgodny z jej oczekiwaniami.

Inaczej wygląda sytuacja z kobietami, które po raz pierwszy decydują się na korektę czerwieni wargowej. Nie są pewne czy wynik końcowy biedzie zgodny z ich wyobrażeniem. Wtedy proponuje zabieg w dwóch etapach. W pierwszym zabiegu podaje 75 % przewidzianej dawki kwasu hialuronowego. Po 2-3 tygodniach wykonuje 2 etap w czasie którego podaje resztę kwasu hialuronowego w miejsca, które pacjentka świadomie chce jeszcze bardziej podkreślić.

Przy takim postępowaniu zmniejszamy do minimum ryzyko niezadowolenia pacjenta i rozminięcia się wyglądu z oczekiwaniami.

Mezoterapia

W naszym gabinecie wyknujemy mezoterapie:

-twarzy, szyi,dekoltu i dłoni

-skóry owłosionej głowy

-leczenie rozstępów i celulitu

Mezoterapia to znana w medycynie metoda polegająca na precyzyjnym podawaniu odpowiednich preparatów w miejsca zmienione chorobowo lub tam gdzie chcemy uzyskać efekt kosmetyczny. Zabiegiem tym wprowadzamy do skóry bardzo duże stężenie kwasu hialuronowego i preparatów witaminowych w ilościach nieosiągalnych zabiegami kosmetycznymi.

Mezoterapia regularnie stosowana może w znacznym stopniu opóźnić starzenie się skóry, zmniejszyć wypadanie włosów, zmniejszyć objawy celulitu czy poprawić wygląd rozstępów.

Zalety mezoterapii:

wprowadzenie dużego stężenia lekupobudzenie procesów regeneracyjnych, stymulacja do produkcji kolagenu i elastynydoprowadzenie do uelastycznienia i ujędrnienia i nawilżenia skóry

Wskazania do mezoterapii

sucha cerazwiotczenie skóryprofilaktyka przeciwzmarszczkowacelulitrozstępysłabe, wypadające włosy

Zabieg wykonuje posiadający doświadczenie lekarz cienką igłą wprowadzając lek pod naskórek w odstępach co 1 – 1,5 cm. Podawane leki są dobrane w zależności od okolicy i oczekiwanego efektu.

Zabieg jest prawie bezbolesny, ale zawsze w celu poprawy komfortu pacjenta stosujemy znieczulenie miejscowe. W miejscu podania leku widoczny jest niewielki pęcherzyk, który znika bez śladów po 24-72 godzinach.

Należy odróżnić zabieg mezoterapi który wykonuje (opisany powyżej) z zabiegiem wykonywanym metodą szybkich nakłuć. Metoda ta jest znacznie mniej precyzyjna, większość leku zostaje na powierzchni skóry, przez co zmniejsza sie jej skuteczność..

Rodzaje mezoterapii:

Skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni – w tych okolicach możemy wykonywać zabiegi z preparatów:
-zawierających duże zagęszczenie kwasu hialuronowego lub
-( mieszanek) różnych leków zawierających np. kwas hialuronowy, witaminy i antyoksydanty.

Zaletą podawania zagęszczonego kwasu hialuronowego jest uzyskanie maksymalnego efektu nawilżającego i odmładzającego skórę. Jednak w zależności od rodzaju cery jak i wyglądu skóry możemy wykonać zabieg „ mezolift" w którym oprócz kwasu hialuronowego podajemy np. preparaty wielowitaminowe lub antyoksydanty usuwające drobne zmarszczki na skórze.

Dobre wyniki likwidujące drobne zmarszczki uzyskujemy przez dodanie kilku dawek Botoksu. W ten sposób doprowadzamy nie tylko do rewitalizacji ale również do relaksacji skóry.

Skóra owłosiona głowy – w przypadku matowych, słabych i wypadających włosów bardzo dobre wyniki daje mezoterapia na skórze owłosionej głowy. Są to preparaty zawierające m.in. witaminy, cynk. Po 2-3-4 zabiegach uzyskujemy znaczne wzmocnienie włosów i zmniejszenie intensywności ich wypadania.

Leczenie rozstępów i celulitu – zabieg polegają na podawaniu na głębokość do kilku milimetrów specjalnych preparatów. Najczęściej podajemy je na brzuchu, udach, ramionach.Ważna jest świadomość pacjenta i oczekiwania gdyż zabiegami nie jesteśmy w stanie całkowicie zlikwidować objawów celulitu czy rozstępów ale możemy znacznie poprawić wygląd skóry.

Lipoliza

Lipoliza jest zabiegiem pozwalającym na zmniejszenie tkanki tłuszczowej w miejscach które nie poddają się diecie lub ćwiczeniom fizycznym.

Najczęściej „ oporny" tłuszcz usuwamy z okolic:

podbródkabryczesówokolicy tali i brzuchafałdów na plecachpośladków, bioder i ramionfałdów nad kolanami

Zabieg polega na podawaniu cienka igłą w tkankę tłuszczowa substancji uzyskiwanej z soi – sulfatydylocholiny.

Już kilkanaście lat temu stwierdzono ze substancja ta wybiórczo powoduje rozpad komórek tłuszczowych. Ponieważ jest to całkowite zniszczenie komórki tłuszczowej uzyskane efekty są trwałe.

W miejscu podania już po kilkunastu minutach pojawia się obrzęk i ból porównywalny do „ „zakwaszonych" lub stłuczonych mięsni. Te dolegliwości są zwiane z obecnością stanu zapalnego w przebiegu którego dochodzi do rozpadu i uśnięcia komórek tłuszczowych. Ten stan zapalny jest zjawiskiem pożądanym i świadczy o skutecznym wykonaniu zabiegu. Zwykle wykonujemy 2-3 zabiegi w odstępach co 3-6 tygodni. Zwykle dolegliwości nie wymagają leczenia p/ bólowego.

To czy dana okolica nadaje się do wykonania zabiegu lipolizy wymaga konsultacji i badania lekarskiego lekarza który ma doświadczenie i wykonuje takie zabiegi.Dlatego zawsze przed zabiegiem zapraszam na bezpłatna konsultacje. Pozwala to ustalić wskazania do zabiegu, dobrać dawkę preparatu i wytłumaczyć technikę zabiegu i zasady postępowania.

Jest to bardzo przydatny zabieg stosowany w medycynie estetycznej pozwalający nam na „modelowanie" sylwetki i korekcji miejsc które są źródłem kompleksów czy niezadowolenia pacjentów.