Depilacja


Depilacja gorącym woskiem

 

Najbardziej popularną metodą jest depilacja za pomocą wosku.

PRZEBIEG DEPILACJI:

Zabieg depilacji woskiem rozpoczyna się od przygotowania skóry. Skóra musi być oczyszczona i odtłuszczona. Jeśli wybierasz się na depilację do gabinetu kosmetycznego ułatwisz kosmetyczce zadanie jeśli dzień wcześniej wykonasz peeling, a w dniu zabiegu nie będziesz nakładała na skórę balsamów i kremów.

Kosmetyczka oczyści i odtłuści skórę preparatem przygotowującym do depilacji. Niektóre kosmetyki stosowane przed depilacją mają właściwości lekko znieczulające, chłodzące.

Następnie nakładany jest wosk, jeśli kosmetyczka stosuje wosk kremowy to na warstwę wosku nałoży pasek materiału (flizelina, płótno). Wosk nakładany jest zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów – paski zrywane są zdecydowanym ruchem w przeciwnym kierunku. Nakładanie wosku nie boli – zrywanie jest niestety bolesne – trudno ocenić jak duży to jest ból, niektóre osoby odczuwają zabieg jako bardzo bolesny, inne uważają, że nie jest to aż takie nieprzyjemne.

Po depilacji na podrażnioną, troszkę zaczerwienioną skórę kosmetyczka nakłada kosmetyki kojące. Jeśli na skórze pozostały resztki wosku to jest on zmywany olejkiem po depilacji lub innym zmywaczem przeznaczonym do tego celu. Następnie nakładany jest preparat podepilacyjny - łagodzący, chłodzący. Kosmetyczka może wykonać także lekki masaż wydepilowanej części skóry. Jeśli skóra jest wyjątkowo wrażliwa lub skłonna do zapalenia mieszków włosowych to kosmetyczka może wykonać zabieg d’arsonvalizacji. Zabieg ten ma działanie dezynfekujące, łagodzące, przeciwzapalne. Szczególnie polecam ten krótki zabieg po depilacji delikatnych części ciała np.: po depilacji wąsika, bikini czy pach. Po depilacji może być nałożony preparat spowalniający odrastanie włosów (ampułka, krem lub żel). Preparat taki można także stosować przez kilka dni po depilacji. Prawie każda firma kosmetyczna mająca w swojej ofercie linię do depilacji proponuje preparaty opóźniające odrastanie włosów. Dzięki zastosowaniu kosmetyków opóźniających odrost włosów można zmniejszyć częstotliwość zabiegów depilacji. Większość tego typu preparatów ma również właściwości przeciwzapalne, łagodzące oraz ograniczają wrastanie włosów.

Jakie części ciała można depilować?

Za pomocą wosku można depilować wszystkie części ciała, jednak nie wszystkie kosmetyczki podejmują się wykonania depilacji intymnej (całkowitej), najczęściej depilowane miejsca to: nogi, bikini, wąsiki, brwi, ręce. Kobiety, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem twarzy poddają się depilacji baczków, policzków, brody a nawet szyi. Polecam depilację brwi za pomocą wosku – zabieg jest szybki, dokładny a włoski nie odrastają tak szybko jak po tradycyjnej depilacji pęsetką.

Można depilować kark (krótkie fryzurki wymagają aby kark był wysoko podgolony – szybko odrastające włoski sprawiają kłopot. Dlatego u osób, które mają nisko umiejscowiony zarost można zamiast golenia zaproponować depilację. Niektóre kobiety cierpią z powodu nadmiernie owłosionych rąk i dłoni – także te części ciała można depilować woskiem. Jeśli włosy na rękach są ciemne nie dodaje to kobiecie urody dlatego lepiej pozbywać się niepotrzebnych włosków. Kobietom z nadmiernym owłosieniem depiluje się pośladki. Depilacji poddają się także mężczyźni – przeważnie panowie proszą o depilację pleców, klatki piersiowej, szyi czasami o lekkie podregulowanie brwi, zdarzają się panowie ,którzy mają mocno owłosione dłonie i dzięki depilacji woskiem mogą pozbyć się problemu.

Od osób uprawiających kulturystykę gładkie ciało jest wymagane – panowie i panie depilują więc całe ciało.

Czy depilacja woskiem boli?

Tak. Nie jest to zabieg zbyt przyjemny. Natężenie bólu zależy od wrażliwości danej osoby na ból, od wrażliwości skóry, od długości i gęstości włosków, od miejsca depilowanego (najbardziej boli depilacja bikini, pach i wąsika) od umiejętności kosmetyczki przeprowadzającej zabieg (jeśli kosmetyczka profesjonalnie przeprowadza zabieg to ból nie jest bardzo duży).

Jaki jest efekt depilacji woskiem i jak długo się utrzyma?

Skóra po depilacji (gdy już odpocznie i znikną podrażnienia) jest gładka, miękka, miła w dotyku .Efekt utrzymuje się ok. 3 – 4 tygodni) w zależności od tego jak szybko rosną u danej osoby włoski. Zwykle po ok.3 tygodniach włosy zaczynają być widoczne, a po 4 tygodniach trzeba zabieg powtórzyć , u niektórych osób efekt utrzymuje się dłużej (ale to u osób o słabych , jasnych włoskach).

 

 

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

CENNIK DEPILACJI